RIOS Gallery
Näitused
 

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 55-le aastapäevale. Näitus on avatud 10.04 kuni 05.05. E-R 10-18 Laupäev kokkulepel tel. 5159196  »»»

FOTOD TEEMA KOHTA
25 aastat kunstitegevust

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 25-le loomingulise töö aastapäevale. Näitus on avatud 29.11 kuni 27.12. T-R 10-18
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA

Jõulu näitus

01.12.2007 - 22.12.2007

Tallinn, Kaarli pst 8 RIOS ART Galerii

Vene maali kuulsad nimed koju kätte

Tallinna galeriis RIOS saab vaadata vene kaasaegse maalikunsti tipptegijate teoseid
Projekti "Persona plejaad" raames on väljas selliste Euroopa teisteski galeriides teretulnud meistrite nagu Nikas Safronovi, Ljudmila Zotova, Konstantin Zubrilini, Grigori Pototski ja Anatoli Slepõševi looming.


Näituse ühe eestvedaja, intervjuuraamatute "Persona" ja "Credo" autori, publitsisti ja kultuurimänedžeri Pavel Makarovi sõnul on tegemist ainulaadse ja pretsedenditu võimalusega kohtuda silmast silma vene kaasaegsele kunstile kuulsust toonud autorite töödega.
"Tegemist on ühtlasi näitusmüügiga, mille tulu läheb heategevuseks," selgitas ta.

Väljapaneku naelaks tõotavad kujuneda kuni 1991. aastani kõrgel ametnikupositsioonil töötanud kunstihariduseta Ljudmilla Zotova maalid. Nimelt on need maalitud sõrmedega! Sajanditetagust maalitraditsiooni jätkates taotleb Zotova enda sõnul tervendavat mõju vaatajale.
Tema 1991. aastal toimunud esiknäitus kandiski pealkirja "Värvi poeesia" ja vahetut emotsionaalset suhet Zotova naivistlikest maalidest õhkubki.
Teine näituse peategelane on Nikas Safronov, kelle mitmed maalid on "läbipaistvad". Kui nende taha asetada valgusallikas, avaneb lõuendil n-ö pilditagune maailm.

Sama väljakutsuv ja iseäralik nagu on Safronovi looming, on seda ka Grigori Pototski oma. Näiteks ei võimalda optilise pettega maal "Tabamatu" (Neulovimaja) haarata vaatajal kogu pilti – see paneb lihtsalt pea ringi käima –, keskenduda saab ainult ühele aspektile või detailile.
Vene maalikunstnike näitus jääb RIOSes avatuks 22. detsembrini, kuid nagu kinnitavad korraldajad, lähevad teosed seejärel suure tõenäosusega rändama teistessegi Eesti galeriidesse.


Rein Veidemann