RIOS Gallery
Näitused
25 aastat kunstitegevust

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 25-le loomingulise töö aastapäevale. Näitus on avatud 29.11 kuni 27.12. T-R 10-18
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA
.

FOTOD TEEMA KOHTA

DMYTRO DOBROVOLSKY & NINA DOBROVOLSKA FROM RIO TO "RIOS"

10.11.2018 - 24.12.2018

Tallinn, Kaarli pst. 8 Rios Art Galerii

Dmitri Dobrovolsky on loonud oma kordumatu tehnika ja stiili, kasutades õlivärvitehnikat värvilisel foonil. Ta on välja töötanud kontrastvärvide tehnika, luues maalilisi mosaiike, mis lubavad jäädvustada tuhandeid erinevaid värvivarjundeid ja saavutada imepäraseid kooskõlasid. Tema teoste sisu on värv kui tunne. Dobrovolsky on sündinud „värvist“ ja tema jäljendamine on võimatu.
"Minu jaoks on kogu maalikunsti mõte – värv. Ainus eesmärk on värv, mis toob esile positiivsed emotsioonid ja tõstab meeleolu, et inimesed usuksid – elu on ilus...".
Kunstniku töid leidub nii erakogudes kui ka muuseumides- Ukrainas, Saksamaaal, USA-s, Hollandis, Soomes, Prantsusmaal, Venemaal, Eestis.
Suurbritannia era- ja muuseumikollektsioonides asub rohkem kui 200 Dmitri Dobrovolsky tööd. Mitu aastal, pärast Cambridge'i Ülikoolis toimunud näitust, ostis üks BBC juhtivaid toimetajaid endale kunstinku maali "Bush House”. Nüüd kaunistab see teos korporatsiooni mälestuskataloogi esikaant. Maali ostmisest oli huvitatud ka Cambridge'i Ülikooli Clare Kolledž, kus toimus kunstniku uute tööde näitus. Huvitav on ka see, et tuntud Šveitsi kirjastus “Who is who” paigutas Dmitri Dobrovolsky eluloo oma viimasesse kataloogi. Mida veel lisada kunstniku kohta, kelle maalimislaad on kõrgelt hinnatud tema arvuka austajaskonna hulgas!
Kaks aastat tagasi heategevuslikul oksjonil, mille korraldas prints Charles, osteti Dmitri Dobrovolsky maal. Ostja jääb anonüümseks.
Autori jaoks on Eesti eriline maa, kuhu ta ikka ja jälle tagasi tuleb – käesolev näitus on Tallinnas juba seitsmes. Ja siin, Eestis, ta mitte ainult ei eksponeeri oma töid, vaid loob ka uusi.
Käesoleval näitusel tuleb eksponeerimisele valdavalt autori uus looming.

http://www.rios.ee/et/eshop?cat_id=65&search=dobrovolsky&sort=name&sort_d=A
Nina Dobrovolska on kunstnik, maalija ja graafik, majandusteadlane, keemik-bioloog.
Sündinud 6.01.1976 Ukrainas.
Haridus:
1999-2005 - Ukraina Riiklik elukeskkonna teaduste ülikool
2000-2005 - Kiievi Riiklik Majandusülikool
2014 -2018 -Eesti Kunstiakadeemia
Näitused:
2017 - näitus Tallinna Õpetajate Maja galeriis
2017 - näitus "Kunst 2017.aastal" galeriis Orangery, Holland Park, London
2017 - näitus galeriis "Konsthallen", Stockholm
2017 - näitus Disaini- ja arhitektuurigaleriis, Tallinn
2017 - näitus Mihhail Savitski galeriis, Minsk
2018 - näitus "Eesti Vabariik 100.Eesti kunstnike palett", Eesti Kultuuri Keskus, Tallinn
2018 - näitus Colors of Humanity Art Gallery's, USA
2018 - näitus Ice House Gallery's, Holland Park, London
2018 - näitus Keila-Joa lossis

15 aastat on Nina Dobrovolska ühendanud maalimise tööga Ukraina pankades.Praegu töötab ta Tallinna gümnaasiumis kunstiõpetajana. Tema töid on Ukraina, Ühendatud Kuningriigi, USA, Kanada ja Eesti erakogudes.

http://www.rios.ee/et/eshop?cat_id=0&search=dobrovolska&sort=name&sort_d=A