RIOS Gallery
Näitused
25 aastat kunstitegevust

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 25-le loomingulise töö aastapäevale. Näitus on avatud 29.11 kuni 27.12. T-R 10-18
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA
.

FOTOD TEEMA KOHTA

Dmitri Dobrovolsky Kollektsioon 2017

23.11.2017 - 22.12.2017

Tallinn, Kaarli pst. 8 Rios Art Galerii

Maalija Dmitri Dobrovolsky

Ta sündis 1968.a. Kiievis, lõpetas 1988.a.sealse Tarbekunsti ja Disaini Instituudi kunstnik-kujundajana, 1994.a. – Riikliku Kujutava Kunsti ja Arhitektuuriakadeemia monumentaalmaalijana. Tema õpetajad olid tuntud maalijad-akadeemikud V.Zabaštõ, V.Storoženko. 1998.aastast kuulub ta Ukraina Kunstnike Liitu.
D.Dobrovolsky esimene isikunäitus toimus Kiievis 1994.a. Peaaegu kahekümne järgneva loomeaasta jooksul on kunstnik esinenud enam kui 20 kohalikul ja rahvusvahelisel näitusel: Ukrainas – Kiievis, Ühinenud Kuningriikides – Londonis, Cambridge’is ja Edinburgh’s, Saksamaal – Kasselis, Venemaal – Moskvas, USA-s – Chicagos, Eestis – Tallinnas ja Kuressaares.Tema töid leidub nii Euroopa riikide, USA kui ka Kanada muuseumides ja erakogudes.
Ta on kujundanud oma stiili, mis rajaneb värvikontrastidel, varjundirikkal mosaiiksel pintslikäsitlusel, kaunitel värvikooskõladel. Tema teoste sisuks võib pidada värvi kui emotsioonide väljendajat. Värvis on tema jaoks kogu maalikunsti mõte.
Dmitri Dobrovolsky on korduvalt käinud Eestis, mis on teda inspireerinud, kus ta on loonud ja eksponeerinud eeskätt Tallinna-teemalisi töid. Käesolev näitus on maalijal juba viies Tallinnas korraldatu.
2013.a. korraldas Prints Charles heategevusliku oksjoni, kus üheks pakutavaks esemeks oli D.Dobrovolsky teos. Maali omandas üks kuningliku perekonna liikmeid 8250.- naelsterlingi eest.

Olete oodatud Ukraina maalikunstniku Dmitri Dobrovolsky
näituse avatud 23.11.2017.a. - 22.12.2017.a.

https://kroonika.ohtuleht.ee/844562/galerii-mainekas-ukraina-kunstnik-avas-tallinnas-maalinaituse#1RIOS ART kunstigaleriisse, Kaarli pst.8, Tallinn

Dmitri Dobrovolsky on loonud oma kordumatu tehnika ja stiili, kasutades õlivärvitehnikat värvilisel foonil. Ta on välja töötanud kontrastvärvide tehnika, luues maalilisi mosaiike, mis lubavad jäädvustada tuhandeid erinevaid värvivarjundeid ja saavutada imepäraseid kooskõlasid. Tema teoste sisu on värv kui tunne. Dobrovolsky on sündinud „värvist“ ja tema jäljendamine on võimatu.

"Minu jaoks on kogu maalikunsti mõte – värv. Ainus eesmärk on värv, mis toob esile positiivsed emotsioonid ja tõstab meeleolu, et inimesed usuksid – elu on ilus...".

Kunstniku töid leidub nii erakogudes kui ka muuseumides- Ukrainas, Saksamaaal, USA-s, Hollandis, Soomes, Prantsusmaal, Venemaal, Eestis.

Suurbritannia era- ja muusemikollektsioonides asub rohkem kui 200 Dmitri Dobrovolsky tööd. Mitu aastal, pärast Cambridge'i Ülikoolis toimunud näitust, ostis üks BBC juhtivaid toimetajaid endale kunstinku maali "Bush House”. Nüüd kaunistab see teos korporatsiooni mälestuskataloogi esikaant. Maali ostmisest oli huvitatud ka Cambridge'i Ülikooli Clare Kolledž, kus toimus kunstniku uute tööde näitus. Huvitav on ka see, et tuntud Šveitsi kirjastus “Who is who” paigutas Dmitri Dobrovolsky eluloo oma viimasesse kataloogi. Mida veel lisada kunstniku kohta, kelle maalimislaad on kõrgelt hinnatud tema arvuka austajaskonna hulgas!
Kaks aastat tagasi heategevuslikul oksjonil, mille korraldas prints Charles, osteti Dmitri Dobrovolsky maal. Ostja jääb anonüümseks.
Autori jaoks on Eesti eriline maa, kuhu ta ikka ja jälle tagasi tuleb – käesolev näitus on Tallinnas juba seitsmes. Ja siin, Eestis, ta mitte ainult ei eksponeeri oma töid, vaid loob ka uusi.

Käesoleval näitusel tuleb eksponeerimisele valdavalt autori uus looming.