RIOS Gallery
Näitused
 

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 55-le aastapäevale. Näitus on avatud 10.04 kuni 05.05. E-R 10-18 Laupäev kokkulepel tel. 5159196  »»»

FOTOD TEEMA KOHTA
25 aastat kunstitegevust

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 25-le loomingulise töö aastapäevale. Näitus on avatud 29.11 kuni 27.12. T-R 10-18
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA

Legendid

13.11.2014 - 13.12.2014

Tallinn, Kaarli pst. 8

Legendid

Galerii RIOS ART on taas korraldanud ühe temaatilise näituse. Kaks esimest kandsid nimetusi "Toit" ja "Hobid kunstis". Esinejad on samad: Valeri Laur, Slava Semerikov, Anatoli Strahhov, Vera Staniśevskaja, Aleksandr Litvinov, Andrei Balašov. Need on kunstnikud, keda ühendab peenetundeline estetism,hoolikas viimistlus, samas - mängulisus. Mänguline element, millega seltsib kerge iroonia, seob neid, pealtnäha retrospektivismi kalduvaid kunstnikke kaasajaga, ehkki võib oletada, et surmtõsiselt ei võtnud antiikseid müüte või isegi piiblilegende vanad meistridki. Antiikne mütoloogia ja piibel kui poeetiliste kujundite varamud on läbi aegade kunstnikke inspireerinud, sealhulgas ka praegusel näitusel esinejaid, kelle loomingule on varemgi olnud omane legendide interpreteerimine.Kreeka müütide kangelannad on andnud nime Slava Semerikovi naiskujudele, nii muusad kui ka piibli-Eeva tunnevad end koduselt Vera Staniševskaja akvarellidel. Anatoli Strahhovit on Euridyce, Neitsi Maarja ning Püha Elisabethi kõrval köitnud ka Haapsalu lossikirikusse suveöödel ilmuv Valge Daam ja legend Don Juanist Aleksandr Puškini näidendi "Kivist külaline" käsitluses. Kauni kuju on ta andnud ka vana Tallinna arhitektuurilisele legendile – majadegrupile "Kolm õde". Ernevates materjalides paneb oma julgelt üldistava dünaamilise laadi maksma Aleksandr Litivinov, kelle "Lend" ja "Lainegi" sobivad näituse konteksti.

Mai Levin