RIOS Gallery
Näitused
 

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 55-le aastapäevale. Näitus on avatud 10.04 kuni 05.05. E-R 10-18 Laupäev kokkulepel tel. 5159196  »»»

FOTOD TEEMA KOHTA
25 aastat kunstitegevust

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 25-le loomingulise töö aastapäevale. Näitus on avatud 29.11 kuni 27.12. T-R 10-18
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA

HOBBY

15.11.2013 - 15.12.2013

Tallinn, Kaarli pst. 8

Hobid kunstis

Galerii Rios on pärast mullust näitust teemal "Toit" tulnud välja uue lustaka näituseideega ja tellinud samadelt kunstnikelt – Valeri Laur, Slava Semerikov, Veera Staniševskaja, Anatoli Strahhov, skulptor Aleksandr Litvinov - teoseid teemal "Hobid". Hobisid on, teadagi, kõikvõimalikke ning läbi aegade on kunst nende harrastamist ohtralt kujutanud. Selle näituse jaoks loodud maalides, joonistustes ja skulptuurides kajastuvad ratsutamine, kalapüük, piljard, kaardimäng, male, jne. Teema ei ole takistanud kunstnikke loomast isikupärases stiilis ja emotsionaalses võtmes töid, pigem on oma mängulisuses seda soodustanud. Küllalt sageli on kunstis ju ette võetud ülejõukäivaid, ähmaseksjäävaid teemasid, mille puhul meenub saksa valgustaja Georg Christoph Lichtenbergi sentents: "Mitte kõik pole mõistlik, mida öeldakse tõsise näoga". Nii nagu nn. kerget žanri võib väga heal tasemel viljeleda muusikas, võib seda teha ka kujutavas kunstis. Näitus "Hobid kunstis" kinnitab seda.

Mai Levin