RIOS Gallery
Näitused
 

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 55-le aastapäevale. Näitus on avatud 10.04 kuni 05.05. E-R 10-18 Laupäev kokkulepel tel. 5159196  »»»

FOTOD TEEMA KOHTA
25 aastat kunstitegevust

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 25-le loomingulise töö aastapäevale. Näitus on avatud 29.11 kuni 27.12. T-R 10-18
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA

Valguse peegeldumine

17.08.2012 - 14.09.2012

Tallinn, Kaarli pst. 8

Sündinud 1968.aastal Kiievis maalikunstnik, lõpetas 1988.aastal Kiievi Dekoratiiv-Tarbekunsti ja Disaini Instituudi kunstnik-kujundajana; 1994.aastal – Kujutava Kunsti ja Arhitektuuri Rahvusakadeemia monumentaalmaalijana. Tema õpetajateks olid tuntud maalieriala akadeemikud V.Zabaštõ, V.Storozenko.
Ta on Ukraina Kunstnike Rahvusliidu liige aastast 1998.

Esimene Dmitri Dobrovolski isiknäitus toimus Kiievis 1994.aastal.
Järgnevate peaaegu kahekümne loomeaastate jooksul kunstnik on üle 20 korra osalenud rahvus–ja rahvusvahelistest näitustest Ukraina Kiievis, Suur Britannia Londonis, Kambridges ja Edinburghis, Saksamaa Kasselis, Venemaa Moskvas, USA Tšikagos ja Eesti Taliinnas ja Kuresaarel.

Kasutades kordumatu õlitehnikat värvilisel foonil, Dmitri Dobrovolskist sai oma stiili looja. Ta on välja töötanud kontrastvärvide tehnika, luues maaliliisi mosaiike, mis lubavad jäädvustada tuhandeid erinevaid värvivarjundeid, saavutades imepäraseid värvikooskõlasid. Tema teoste sisu on värv kui tunne, värv kui suurim eesmärk. Maalija on sündinud “värvist“, mis on tema jaoks kogu maalikunsti mõte...

Kunstniku töid leidub erakogudes ja muuseumide kollektsioonides nii Euroopa riikides kui ka USA-s ja Kanadas.
Üle 200 tema tööd on kogutud Suur Britannia era-ja muuseumide kollektsioonides.
Nii ka tänavu peale näitust, mis toimus Kambridze Ülikoolis, üks juhtivatest BBC korporatsiooni toimetajatest ostis kunstniku “Bush-House“ maali, millest hiljem sai selle korporatsiooni kataloogi mälestusümbris. Sooritas ka maali ostu Kambridge Ülikooli Clare College, kus toimiski Dmitri Dobrovolski uute tööde näitus.
Huvipakkuvaks infoks on see, et tuntud Sveitsi väljaanne “Who is who“ oma viimases kataloogis avaldas tema elulugu.
2012 aastal on tulemas Heategevusoksjon, mille korraldajaks on Prints Charls.
Ja selle ürituse raames saab esitatud Dmitri Dobrovolski maal.
Kunstniku omapärane tööde teostamislaad leiab hulgiliseid austajaid.

Dmitri Dobrovolski korduvalt tuleb Eestisse – inspiratsioonimaale tagasi, kus ta eksponeerib ja loob just Tallinnaga seotud palju uusi töid – käesoleva aasta autori näitus on juba viies Tallinnas.