RIOS Gallery
Näitused
 

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 55-le aastapäevale. Näitus on avatud 10.04 kuni 05.05. E-R 10-18 Laupäev kokkulepel tel. 5159196  »»»

FOTOD TEEMA KOHTA
25 aastat kunstitegevust

Lugupeetud kunstihuvilised! Olete oodatud meie uuele näitusele, mis on pühendatud tuntud Ukraina kunstniku Dmitry Dobrovolsky 25-le loomingulise töö aastapäevale. Näitus on avatud 29.11 kuni 27.12. T-R 10-18
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA

Uus muuseumikollektsioon 2012

26.05.2012 - 20.06.2012

Tallinn, Roseni tänav 8, Rotermanni väljakul. 2 korrus

Yuri Gorbachev — üks eredamaid ja omapärasemaid kunstikke nendest, kes lahkusid endisest NSVL-st Ameerika Ühendriikidesse. Oma 40-ne aastase loometegevuse jooksul on ta suutnud tõusta maailma kaasaegse maalikunsti tippu. Kunstnik Gorbachev on loonud oma kordumatu tehnika lõuendil, kasutades kulda, pronksi, spetsiaalseid lakke ja emaili, jättes täielikult oma paletist välja musta värvi.
Tema loodud kunstiteosed asuvad enam kui 20-ne väärika muuseumi kollektsioonis. Näiteks Louvre’s (Pariis), Vene Muuseumis (Sankt-Peterburg), Kremlis, Moskva Kaasaegse Kunsti Muuseumis, ÜRO Muuseumis (New York), Ukraina Rahvusmuuseumis (Kiiev). Lisaks on tema maale paljude maailmakuulsate inimeste erakollektsioonides. Nende hulgas on Ameerika Ühendriikide ekspresident Bill Clinton, Venemaa president Vladimir Putin, Briti muusik Mick Jagger, Ameerika näitleja Brooke Shields, Vene lauljanna Alla Pugacheva ja filminäitlejad Marcello Mastroianni ning Antonio Banderas. Ka on Valge Maja kollektsioonis Gorbachevi maal. Teiste oluliste kultuuriinimeste seas on teda kaks korda kutsutud Valges Majas toimuvale inauguratsioonile ja lisaks esitletud USA riigisekretärile Hillary Clintonile.
Alates 1994 aastast teeb Yuri Gorbachev koostööd "STOLICHNAYA" kaubamärgiga. Kunstnik on illustreerinud korduvalt nende reklaame, mis ilmunud maailma suurimates ajakirjades nagu "TIME", "ELLE", "VOGUE"," AMERICAN PHOTO" jpt. 2010 aasta sügisest toodetakse "STOLICHNAYA" premium klassi viina uue etiketiga "Neli elementi", millele märgitud ka kunstniku nimi.
Mainekalt kirjastuselt "Rizzoli International", mis igal aastal annab välja vaid mõne valitud, eriti tuntud kunstniku (Chagall, Malevitš, Kandinsky) monograafia, ilmus 1998 aastal raamat "Yuri Gorbachevi looming". 2002 aastal andis rahvusvaheline kontsern "Berteismann" välja Y.Gorbachevi mahuka kataloogi "Eedeni kunst"
Yuri Gorbachev sündis Peterburi lähedal, elas üle 20 aasta Odessas. 1991 aastast elab ja töötab New Yorgis, kuid tema looming ei ole piiritletud rahvusliku kuuluvusega. Nagu ise Yuri kõneleb: "Ma kuulun kogu maailmale".
Näitusel on 50 kunstiteost, mis loodud viimase 20 aasta jooksul. Põhiteemadeks evolutsioon ja mütoloogia, lisaks veel maastikud, vaikelud ja ikoonid. Paljud nendest on olnud eksponeeritud tuntud muuseumides üle maailma, mõned maalid aga on avalikkusele näha esmakordselt.
Korraldajad loodavad, et Yuri Gorbachevi näitus saab tähtsaks sündmuseks riigi kultuurielus.

http://www.odessatallinn.ee/