RIOS Gallery
2011
ARHIIV
FOTOD TEEMA KOHTA

04 August 2011

"RIOS ART GALERII"-s, Karli pst.8 avat. 10.08.2011.a.
Ukraina kunstniku Dmitri Dobrovolski näitus.

Sündinud 1968.aastal Kiievis maalikunstnik, lõpetas Kujutavakunsti ja Arhitektuuri Rahvusakadeemia. Ta on Ukraina Kunstnike Liidu liige.

D.Dobrovolski on kordumatu tehnika ja oma stiili looja. Kasutab õlivärvitehnikat värvilisel foonil. Ta on välja töötanud kontrastvärvide tehnika, luues maalilisi mosaiike, mis lubavad jäädvustada tuhandeid erinevaid värvivarjundeid ja saavutada imepäraseid värvikooskõlasid. Tema teoste sisu on värv kui tunne. Dobrovolski on sündinud "värvist" ja tema "ümbertegemine" on võimatu.

"Minu jaoks on kogu maalikunsti mõte – värv. Ainus eesmärk on värv, mis toob esile positiivsed emotsioonid, tõstab meeleolu, et inimesed usuksid – elu on ilus...".

Kunstnik on korduvalt osalenud Ukraina, Venemaa, UK, USA, Prantsusmaa, Saksamaa ja Eesti näitustest alates 1994. Tema töid leidub nii erakogudes kui ka muuseumide kollektsioonides Ukrainas, Suurbritannias, Saksamaaal, USA-s, Hollandis, Soomes, Prantsusmaal, Venemaal, Eestis.

D.Dobrovolski jaoks Eesti on erimaa, kuhu ta korduvalt tuleb tagasi – käesoleva aasta näitus on juba tema neljas Tallinnas. Ja siin, Eestis, ta mitte ainult eksponeerib oma töid, kuid samuti loob just Tallinnaga seotud palju uusi.

Enamus tulevase ekspositsiooni töödest moodustavad autori uued tööd.

Näitus on üleval kuni 16 septembrini 2011.

Galerii töötab T-R 11.00-18.00

Lisainfo 6 56 56 09, 5 159 196 või [email protected]


Kohtumiseni näitusel!

http://www.elu24.ee/540024/pildigalerii-ukraina-kunstniku-dmitri-dobrovolski-naituse-pidulik-avamine/