RIOS Gallery
2006
ARHIIV
FOTOD TEEMA KOHTA

Irina Rodnina, Jüri Tamm Jelena Tsurkan galeriis RIOS

Irina Rodnina, Valeri Tsurkan galeriis RIOS

15 November 2006

Kunstioksjon, 2007

Head sõbrad,
Aeg lendab, kätte on jõudmas sügis, järjekordse heategevusliku kunstioksjoni aeg. Meeldiv on tõdeda, et Eesti Sportlaste Ühenduse korraldatud üritus toimub juba kaheksandat korda. Seekord siis käesoleva aasta 25. novembril, pühapäeval algusega kell 18:00 restoranis Gloria. Nagu ikka gala-õhtusöögi vormis, väärt kunsti, mõnusate kaaslaste, meeldiva muusika, hea toidu ning veiniga. Oksjoni käigus teenitud tulu läheb seegi kord traagiliselt hukkunud sportlaste laste ja nende perede toetuseks.

Mis on oksjonil uut ja huvitavat, saate teada oksjoni kataloogi või Rios Galerii kodulehekülge lehitsedes. Tähelepanelikule kunstisõbrale ei jää kindlasti märkamatuks, et sellel aastal on olulisel kohal hobused. Põhjuseid, miks valik just selliseks kujunes, oli mitu, kuid neist kõige rohkem innustas lugu, mille üks kunstnik mulle jutustas:

„Tahtsin omaette midagi susida ja leidsin värvid ja sobiliku aluse,…istusin ja pintslist ei tulnud miskit… Siis veidi harjutasin kätt, niisama sirgeldades, siis juba jõudsin mingite kujunditeni ja siis hakkas ka pilt peaaegu tekkima… Aga siis astus mu juurde üks 3-aastane tegelane ja küsis siiralt: kas ma joonistan hobuseid? No mida ma öelda oskan, kui et no niimoodi pole mulle veel küll keegi otse ja ausalt öelnud, mis ta mu tegemistest arvabJ. Võtsin seda siiski komplimendina, kuna tean, et mu tööd iial Kumus ei saa olema ja oma esimene näitus jääbki armsaks unistuseks, kui millestki enam unistada ei oska. Ja tegelikult võib see ju ka lilleline hobune olla, eksole?“

Vahva. Nüüd küsite, kes on siis see uhke hobuse ratsanik, kes oksjoni aukülaliseks on kutsutud? Mul on suur au teatada, et oma nõusoleku meiega koos heategevust toetada on andnud legendaarne autosporditäht Taanist härra Tom Kristiensen. Jah, seesama mees, kes on viiel korral võitnud Le Man 24 tunni sõidu. Muud kulda-karda lisaks. Raudruunade taltsutaja ja meeletute võidusõitude äss. Kui kellelegi veel seosed selged pole, siis meenutan, et autode võimsust mõõdetakse tänapäevani hobujõududes. Kohtumiseni oksjonil!

Traditsioon vajab jätkamist, elu uuendusi.

Jüri Tamm, ESÜ president

Galaõhtusöögi pileti hind kahele 2000 EEK
Lisainfo ja registreerimine ning piletit mitte omavatele, kuid telefoni teel osaleda soovijatele GSM 53 400987 (Toni), 50 38885 (Jüri Tamm) 51 59196 (Jelena Tsurkan) faks 65 65 609, või www.rios.ee , [email protected] , [email protected]
ESÜ a/a Sampo pangas 332025440009