RIOS Gallery
Näitused
DMYTRO & NINA DOBROVOLSKY

Kallid daamid ja härrad!
Rahulikke Jõule ja Head Uut Aastat!
RIOS ART galleriis toimub DMYTRO DOBROVOLSKY & NINA DOBROVOLSKA FROM RIO TO „RIOS“
maalide näitusmüük .
Maal on kõige parem kink Jõuluks või Ueeks Aastaks. Teil on erakordne võimalus tunda end õnnelikuna ja kinkida õnne Teistele läbi kingituse päikesepaisteliste maalide kaudu.
Näitusmüük avatud kuni 24 detsember 2018
Teisipäev - Reede 11.00 kuni 18.00
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA
Töökoja Danko Handmade

Galeriis RIOS ART esitletud kunstkeraamika kollektsioon on valmistatud Balkan ühes tuntuimas töökojas, mille asutas põline keraamik ja kunstnik Daniel Nikolov.  

FOTOD TEEMA KOHTA

Jõulu näitus

01.12.2007 - 22.12.2007

Tallinn, Kaarli pst 8 RIOS ART Galerii

Vene maali kuulsad nimed koju kätte

Tallinna galeriis RIOS saab vaadata vene kaasaegse maalikunsti tipptegijate teoseid
Projekti "Persona plejaad" raames on väljas selliste Euroopa teisteski galeriides teretulnud meistrite nagu Nikas Safronovi, Ljudmila Zotova, Konstantin Zubrilini, Grigori Pototski ja Anatoli Slepõševi looming.


Näituse ühe eestvedaja, intervjuuraamatute "Persona" ja "Credo" autori, publitsisti ja kultuurimänedžeri Pavel Makarovi sõnul on tegemist ainulaadse ja pretsedenditu võimalusega kohtuda silmast silma vene kaasaegsele kunstile kuulsust toonud autorite töödega.
"Tegemist on ühtlasi näitusmüügiga, mille tulu läheb heategevuseks," selgitas ta.

Väljapaneku naelaks tõotavad kujuneda kuni 1991. aastani kõrgel ametnikupositsioonil töötanud kunstihariduseta Ljudmilla Zotova maalid. Nimelt on need maalitud sõrmedega! Sajanditetagust maalitraditsiooni jätkates taotleb Zotova enda sõnul tervendavat mõju vaatajale.
Tema 1991. aastal toimunud esiknäitus kandiski pealkirja "Värvi poeesia" ja vahetut emotsionaalset suhet Zotova naivistlikest maalidest õhkubki.
Teine näituse peategelane on Nikas Safronov, kelle mitmed maalid on "läbipaistvad". Kui nende taha asetada valgusallikas, avaneb lõuendil n-ö pilditagune maailm.

Sama väljakutsuv ja iseäralik nagu on Safronovi looming, on seda ka Grigori Pototski oma. Näiteks ei võimalda optilise pettega maal "Tabamatu" (Neulovimaja) haarata vaatajal kogu pilti – see paneb lihtsalt pea ringi käima –, keskenduda saab ainult ühele aspektile või detailile.
Vene maalikunstnike näitus jääb RIOSes avatuks 22. detsembrini, kuid nagu kinnitavad korraldajad, lähevad teosed seejärel suure tõenäosusega rändama teistessegi Eesti galeriidesse.


Rein Veidemann