RIOS Gallery
Näitused
DMYTRO & NINA DOBROVOLSKY

Kallid daamid ja härrad!
Rahulikke Jõule ja Head Uut Aastat!
RIOS ART galleriis toimub DMYTRO DOBROVOLSKY & NINA DOBROVOLSKA FROM RIO TO „RIOS“
maalide näitusmüük .
Maal on kõige parem kink Jõuluks või Ueeks Aastaks. Teil on erakordne võimalus tunda end õnnelikuna ja kinkida õnne Teistele läbi kingituse päikesepaisteliste maalide kaudu.
Näitusmüük avatud kuni 24 detsember 2018
Teisipäev - Reede 11.00 kuni 18.00
Laupäev kokkulepel tel. 5159196
 

FOTOD TEEMA KOHTA
Töökoja Danko Handmade

Galeriis RIOS ART esitletud kunstkeraamika kollektsioon on valmistatud Balkan ühes tuntuimas töökojas, mille asutas põline keraamik ja kunstnik Daniel Nikolov.  

FOTOD TEEMA KOHTA

Legendid

13.11.2014 - 13.12.2014

Tallinn, Kaarli pst. 8

Legendid

Galerii RIOS ART on taas korraldanud ühe temaatilise näituse. Kaks esimest kandsid nimetusi "Toit" ja "Hobid kunstis". Esinejad on samad: Valeri Laur, Slava Semerikov, Anatoli Strahhov, Vera Staniśevskaja, Aleksandr Litvinov, Andrei Balašov. Need on kunstnikud, keda ühendab peenetundeline estetism,hoolikas viimistlus, samas - mängulisus. Mänguline element, millega seltsib kerge iroonia, seob neid, pealtnäha retrospektivismi kalduvaid kunstnikke kaasajaga, ehkki võib oletada, et surmtõsiselt ei võtnud antiikseid müüte või isegi piiblilegende vanad meistridki. Antiikne mütoloogia ja piibel kui poeetiliste kujundite varamud on läbi aegade kunstnikke inspireerinud, sealhulgas ka praegusel näitusel esinejaid, kelle loomingule on varemgi olnud omane legendide interpreteerimine.Kreeka müütide kangelannad on andnud nime Slava Semerikovi naiskujudele, nii muusad kui ka piibli-Eeva tunnevad end koduselt Vera Staniševskaja akvarellidel. Anatoli Strahhovit on Euridyce, Neitsi Maarja ning Püha Elisabethi kõrval köitnud ka Haapsalu lossikirikusse suveöödel ilmuv Valge Daam ja legend Don Juanist Aleksandr Puškini näidendi "Kivist külaline" käsitluses. Kauni kuju on ta andnud ka vana Tallinna arhitektuurilisele legendile – majadegrupile "Kolm õde". Ernevates materjalides paneb oma julgelt üldistava dünaamilise laadi maksma Aleksandr Litivinov, kelle "Lend" ja "Lainegi" sobivad näituse konteksti.

Mai Levin