RIOS Gallery
Näitused
Anatoli Strahhov

Enam kui 40 loomeaasta jooksul on Anatoli Strahhov järjekindlalt arendanud ja täiustanud oma laadi, olles alati äratuntav ja siiski uus.Ta on neid vajalikke kunstnikke, kes hoiavad ja hindavad traditsiooni ning annavad sellesse isikupärase panus. Galeriis RIOS on ta esinenud 2013.aastal näitustel "Toit" ja "Hobid" koos Vjatšeslav Semerikovi, Valeri Lauri ja Vera Staniševskajaga ning 2015.aastal isikunäitusel "Rendez-vous". Seekord tähistab ta galeriis oma 70.sünnipäeva.
Näitus jääb avatuks 30. novembrini 2016 

FOTOD TEEMA KOHTA
 

RIOS ART Galerii kutsuvad Teid Anatoli Strahhovi
naituse "Rendez-Vous"
29.10.2015. - 24.11.2015. 

FOTOD TEEMA KOHTA

Valguse peegeldumine

17.08.2012 - 14.09.2012

Tallinn, Kaarli pst. 8

Sündinud 1968.aastal Kiievis maalikunstnik, lõpetas 1988.aastal Kiievi Dekoratiiv-Tarbekunsti ja Disaini Instituudi kunstnik-kujundajana; 1994.aastal – Kujutava Kunsti ja Arhitektuuri Rahvusakadeemia monumentaalmaalijana. Tema õpetajateks olid tuntud maalieriala akadeemikud V.Zabaštõ, V.Storozenko.
Ta on Ukraina Kunstnike Rahvusliidu liige aastast 1998.

Esimene Dmitri Dobrovolski isiknäitus toimus Kiievis 1994.aastal.
Järgnevate peaaegu kahekümne loomeaastate jooksul kunstnik on üle 20 korra osalenud rahvus–ja rahvusvahelistest näitustest Ukraina Kiievis, Suur Britannia Londonis, Kambridges ja Edinburghis, Saksamaa Kasselis, Venemaa Moskvas, USA Tšikagos ja Eesti Taliinnas ja Kuresaarel.

Kasutades kordumatu õlitehnikat värvilisel foonil, Dmitri Dobrovolskist sai oma stiili looja. Ta on välja töötanud kontrastvärvide tehnika, luues maaliliisi mosaiike, mis lubavad jäädvustada tuhandeid erinevaid värvivarjundeid, saavutades imepäraseid värvikooskõlasid. Tema teoste sisu on värv kui tunne, värv kui suurim eesmärk. Maalija on sündinud “värvist“, mis on tema jaoks kogu maalikunsti mõte...

Kunstniku töid leidub erakogudes ja muuseumide kollektsioonides nii Euroopa riikides kui ka USA-s ja Kanadas.
Üle 200 tema tööd on kogutud Suur Britannia era-ja muuseumide kollektsioonides.
Nii ka tänavu peale näitust, mis toimus Kambridze Ülikoolis, üks juhtivatest BBC korporatsiooni toimetajatest ostis kunstniku “Bush-House“ maali, millest hiljem sai selle korporatsiooni kataloogi mälestusümbris. Sooritas ka maali ostu Kambridge Ülikooli Clare College, kus toimiski Dmitri Dobrovolski uute tööde näitus.
Huvipakkuvaks infoks on see, et tuntud Sveitsi väljaanne “Who is who“ oma viimases kataloogis avaldas tema elulugu.
2012 aastal on tulemas Heategevusoksjon, mille korraldajaks on Prints Charls.
Ja selle ürituse raames saab esitatud Dmitri Dobrovolski maal.
Kunstniku omapärane tööde teostamislaad leiab hulgiliseid austajaid.

Dmitri Dobrovolski korduvalt tuleb Eestisse – inspiratsioonimaale tagasi, kus ta eksponeerib ja loob just Tallinnaga seotud palju uusi töid – käesoleva aasta autori näitus on juba viies Tallinnas.